חזרה לשאלות בנושא פסח
פסחהרב יעקב רט

האם על כל מאכל שכתוב בו שהוא מכיל קטניות אסור לאכול (לאשכנזיים), כיוון שיש הרבה מאכלים שאני רואה שכתוב בהם מכיל קטניות וברכיבים שלהם אין שום קטניה... ועוד שאלה, יש הרבה מאכלים בסופר שכתוב עליהם בכשרות אחת שהוא כשר לפסח ובכשרות אחרת (ניראלי בד"ץ) כתוב לא כולל פסח, האם מותר לאכול את זה בפסח או לא? ושאלה אחרונה, אם על מאכל כשר לפסח לא כתוב אם מכיל קטניות או לא אבל הכשרות לפסח של העדה החרדית, מותר לאכול (לפי האשכנזיים)? תודה רבה!

תשובה

א. יש מקלים בכל מיני תערובות קטניות, ולפעמים זה גם לא ממש קטניות. יש לנהוג כמנהג אביך.

ב. מותר

ג. מותר

שאלות נוספות באותו נושא

האם משחת שיניים צריך להיות כשר?כדי להכשיר תנור בתנורים שקיים פירולטי אז להפעיל על זה?(לכמה זמן?) ואם אין פשוט חום גבוה? ואם אין פירולטי? פשוט לנקות טוב וחום הכי גבוה לשעה?שמן קנולה שלא כתוב עליו הכשר לפסח נקנה לפני פסחאם אדם חילוני מציע לי וופלים בעטיפה סגורה בבית שלו, האם יש לחשוש שקנה אותם לפני פסח וזהו חמץ שעבר עליו הפסח?