חזרה לשאלות בנושא בשר וחלב
בשר וחלבהרב יעקב רט

אם אני אוכל רק סלטים ושתיתי לימונדה ממקום בשרי אני עכשיו בשרי? ואם אני אוכל פלאפל במקום בשרי שאני לא יודע מה מטגנים שם אני בשרי?

תשובה

סלטים ולימונדה לא הופכים אותך לבשרי.

לגבי הפלאפל יש לבדוק אם טוגן בשמן של השניצלים.

אם לא ניתן לבדוק יש להקל ואינך בשרי.

שאלות נוספות באותו נושא

ממתי מותר לאכול בשר לספרדים ולאשכנזים?האם יש כאלה שמתירים לאשכנזים לאכול בשר במוצאי הצום?השתמשתי בטעות בסיר בשרי בבית והכנתי בו רוטב לפסטה חלבי, ככה״נ לא השתנו בסיר הזה בשנים האחרונות לבשר, הסיר גם לא שומש בשבוע האחרון. מה דינו של הסיר והאם ניתן להכשירו?מותר לאכול בשר בסעודה מפסקת ביום רביעי?