כשרותהרב אורן שליאכטר
מדוע ניתן למסעדה לשים גבינה על המבורגר טבעוני שלא מפרה או חיה אחרת ולקבל תעודת כשרות אבל אסור לאכול עוף עם גבינה מהסיבה שעוף דומה מדיי לבשר? האם לא המבורגר טבעוני דומה יותר לבשר ומבלבל יותר מאשר עוף?
תשובה
כיוון שידוע היום שיש המבורגרים טבעוני, וזה נפוץ מאוד, אין בעיה בכך.
עוף זה איסור בשר בחלב מדרבנן. וכך נפסק!
למרות שתנא חשוב רבי יוסי הגלילי אכל עוף בחלב.